Tag : koncerti

Магазин

Наместо македонски концерти, во Македонија ќе не забавуваат Цеца, Грашо, Фрајле

Muzika24
Корона рестрикциите веќе не се пречка за дружење, собирање, забави и одење по музички концерти....
Балканленд

Петар Грашо: Оливер Драгоевиќ ми го даде најдобриот животен совет, а улогата на татко не ме плаши (Видео)

Muzika24
За него велат дека е најдобриот пејач меѓу кошаркарите и најдобриот кошаркар меѓу пејачите. Несомнено...
Во прв ред

Битолскиот дувачки оркестар и Јасна Димитровска ќе ги изведат најголемите хитови на Френк Синатра

Filip
Февруари е концертен месец во Центарот на култура – Битола, после двата најавени концерти во...
Музика на кирилица

Тоше Проески – концертот во Београдска арена и Хрватскиот радиски фестивал (Фото+Видео)

Muzika24
Нa 14 февруари 2007 година, Тоше одржа спектакуларен концерт во српската престолнина – Белград. На...
Музика на кирилица

Тоше Проески – Евровизија и вториот солистички концерт на Градски (Фото+Видео)

Muzika24
На 49-то издание на Изборот за песна на Евровизија, Македонија ја претставуваше нејзината најголема музичка...