Tag : koncertna promocija

Во прв ред

Со концертна промоција составот „Строг пост“ ќе го промовира својот деби албум

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, македонскиот музички состав „Строг пост“ во вторник (26-ти декември)...
Музика на кирилица

Никола Зац го најави новиот албум со концертна промоција следната година (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Никола Зац во текот на денешниот ден со видео од овогодинешното...
Во прв ред

Голема концертна промоција на 9-ти април на етно групата “Монистра” (Видео)

Muzika24
Познатата македонска етно група “Монистра” која ја негува македонската традиционална музика на 9-ти април ќе...
Во прв ред

Биља Крстиќ: Најубаво е да се пее пред мала, но одбрана публика (Видео)

Muzika24
Во организација на Баги комуникации, вчера вечер во Домот на АРМ во Скопје се одржа...
Музика на кирилица

“Стринг форсис” со концертна промоција најавуваат нов албум (Видео)

Muzika24
По седум години пауза од македонската музичка сцена, македонскиот бенд “Стринг форсис” го промовираат новиот албум...