Tag : koncertna turneja

Музика на кирилица

Елена Ристеска најави голема концертна турнеја низ Македонија (Фото)

Muzika24
Елена Ристеска, една од најпознатите македонски поп пејачки неодамна се врати од Мајами. Кога пак...
Музика на кирилица

Мега проектот “Извор” со концертна промоција низ цела Македонија

Muzika24
Авалон продукција, како и секогаш досега така и овој пат, со големо задоволство најавува продолжение...
Во прв ред

Изнендување за девојките: Саша Ковачевиќ со концертна турнеја низ Македонија

Muzika24
По минатогодишното гостување на далеку познатиот “Пивофест” во Прилеп и спектакуларниот концерт кој што го...
Музика на кирилица

Каролина го крена античкиот театар во Охрид на нозе (Видео)

Muzika24
Околу 4.000 посетители вечерва го имаа задоволството да присуствуваат на двочасовен концерт на најпопуларниот македонски...
Балканленд

“Кој да ми пее” е новиот голем хит на Каролина (Аудио)

Muzika24
Музика24 веќе пишуваше за почетокот на големата концертна турнеја која што нашата позната поп пејачка...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Калиопи започнува со голема концертна турнеја низ Балканот

Muzika24
Музика24 дознава дека нашата најпозната дива Калиопи наскоро ќе тргне на голема концертна турнеја наречена...