Tag : korona virus

24 Ексклузивно

Добра вест за ивент индустријата: Аплицирањето за јавниот повик на Владата ќе започне во следните 20 дена

Filip
Владата на Република Македонија како дел 5-от пакет мерки за поддршка на економијата, најави мерка...
Балканленд

Една недела по мајката, од коронавирус почина и таткото на Сергеј Четковиќ

Filip
Познатиот пејач Сергеј Четковиќ го минува веројатно најтешкиот период во животот. Минатата недела од последиците...
Балканленд

Од коронавирус почина мајката на Сергеј Четковиќ: Погребана вчера на неговиот роденден

Filip
Познатиот пејач Сергеј Четковиќ го минува веројатно најтешкиот период во животот. Имено, како што пренесоа...
Музика на кирилица

ИВАП: Ќе сметаме дека сме заборавени од сопствената држава

Filip
Точно 11 месеци компаниите кои се занимаваат со организација на настани се соочени со невиден...
Балканленд

Од Ковид-19 почина тапанарот на „Амадеус бенд” (Фото)

Filip
Тапанарот на „Амадеус бенд”, Бојан Златановиќ – Токен, почина во својата 45-та година од последици...
Музика на кирилица

Македонската естрада со поддршка на кампањата #НосамМаска (ВИДЕО)

Filip
Македонската естрада ја поддржа кампањата #НосамМаска. Влатко Стефановски, Никола Перевски од „Нокаут“, Каролина Гочева, Тамара...