Tag : kovid 19

Музика на кирилица

ИВАП на 1-ви март пред Владата ќе одржи помен на забавната индустрија

Filip
Асоцијацијата на ивент индустријата (ИВАП) на 1-ви март пред Владата ќе одржи помен на забавната...
Балканленд

Од Ковид-19 почина тапанарот на „Амадеус бенд” (Фото)

Filip
Тапанарот на „Амадеус бенд”, Бојан Златановиќ – Токен, почина во својата 45-та година од последици...
Фестивали

Поради новите рестриктивни мерки во Куманово се откажни два фестивали

Filip
Фондацијата за култура и спорт „Куманово“ како организатор на манифестациите „Art Attack Festival“ и „Гитаријада“ –...
Во прв ред

Концертот на Андре Риу во Скопје одложен за ноември 2021

Filip
Поради моменталните безбедносни мерки за заштита од коронавирусот на јавни настани, кои дозволуваат присуство на...
Музика на кирилица

Вечерва live обраќање на Панчо и д-р Виктор Исјановски за анксиозноста и пандемијата

Filip
Вечерва (28-ми септември) со почеток во 20 часот на инстаграм-профилот на Панчо (DJSHORTYPOFFICIAL) ќе има...