Tag : kralica na romskata muzika

Музика на кирилица

Зошто Есма Реџепова посвојуваше само машки деца?

Muzika24
Есма Реџепова беше кралица на ромската музика, двапати номинирана за Нобеловата награда за нејзината хуманитарна...
Музика на кирилица

Секоја чест: Кралицата на ромската музика целиот имот го остава на Р.Македонија

Muzika24
Во тестаментот на кралицата на ромската музика Есма Реџепова стои дека целиот свој имот таа...
Музика на кирилица

Тажна вест: Почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова

Muzika24
Утрово тажна вест ја разбуди македонската јавност. Почина Есма Реџепова – еден од најголемите музички...
Во прв ред

Ексклузивно: Кралицата на ромската музика Есма Реџепова итно примена во болница

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 дознава дека вечерва околу 19 часот кралицата на ромската музика...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Есма Теодосиевска – На мојата публика и го должам моето големо име

Muzika24
Нема кој не ја познава, кај нас, на Балканот, низ светот… Таа е една и...