Tag : krasimir karakacanov

Музика на кирилица

Каракачанов: Ако Македонија не го испрати Гарванлиев на Евровизија, Бугарија тоа ќе го направи следната година

Muzika24
Како што и се очекуваше, за нашиот македонски евровизиски претставник Васил Гарванлиев се заинтересираа и...