Tag : kristina arnaudova

Премиера

Кристина Арнаудова: “Засекогаш” е песната која мораше да биде отпеана (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, после подолга музичка пауза, денес во етерот е пуштен...
Музика на кирилица

Кристина Арнаудова подготвува македонска верзија на „Радна акција“ (Видео)

Filip
Пејачката и хуманитарен активист Кристина Арнаудова со својот хуманитарен проект „Среќа“ подготвува телевизиска емисија по...
Во прв ред

Лозано, 2Бона и “Амадеус бенд“ на “Преспански јаболкобер“ (Видео)

Filip
Општина Ресен ја објави програмата за овогодинешниот “Преспански јаболкобер“ кој ќе се одржи од 26-ти...
Во прв ред

Северина е главната ѕвезда на “Пастрамајлијада“ во Штип

Filip
Традиционалната “Пастрамајлијада“ во Штип оваа година ќе се одржи од 21-ви до 23-ти септември. На...
Музика на кирилица

Кристина Арнаудов по подолго време промовираше нова песна

Filip
Македонската пејачка Кристина Арнаудова ја објави својата нова песна насловена “Љубена”. Текстот е на Арнаудова,...
Музика на кирилица

Кристина Арнаудова и групата “Ај Кју” со нова песна и видео спот

Muzika24
Kристина Арнаудова и групата “Ај Кју” снимија спот за нивната заедничка песна “Сега ми требаш...