Tag : kriva palanka

Музика на кирилица

Со концерт на Каролина Гочева официјално отворена манифестацијата „Крива Паланка – Град на културата”

Muzika24
Публиката што ја исполни салата на Национална установа Центар за култура Крива Паланка синоќа уживаше...
Во прв ред

Концерт на Здравко Чолиќ на јубилејниот „Joy fest“ во Крива Паланка (Фото)

Muzika24
Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ ќе одржи концерт на јубилејното издание на музичкиот фестивал „Joy fest“,...
Фестивали

Во весела и вжештена атмосфера заврши 11-то издание на „Џој Фест“ во Крива Паланка

Muzika24
Полн плоштад, весели луѓе и празнично расположение со музика за сечиј вкус. Вака помина викендов...
Во прв ред

Крива Паланка со најдобра новогодишна програма: Настапуваат Владо Јаневски и Исак Шабановиќ

Filip
Богата програма е предвидена и за Новата 2022 година во Крива Паланка. Програмата започнува во...
Во прв ред

Ексклузивно: Кои се скромните барања на “Ван Гог” пред големиот концерт во Крива Паланка

Muzika24
Тие пред само неколку дена имаа свој солистички концерт во Охрид во рамките на “Охридско...