Tag : kroacija rekords

Балканленд

Croatia Records издаде компилација „Greatest Hits Collection“ од Влатко Стефановски

Filip
Само неколку уметници од нашиот регион успеаа да постигнат забележителен успех на светската сцена и...
Балканленд

Легендарниот Мишо Ковач сними нови спотови за четири стари хит песни

Filip
Следните седмици дефинитивно ќе биде посветени на легендата Мишо Ковач, бидејќи од денес па следните...
Балканленд

Кроација рекордс го објави концертот на Сергеј Четковиќ во Арена Загреб на Blu-ray и ЦД (Фото+Видео)

Filip
Сергеј Четковиќ, една од најголемите регионални поп-sвезди, одржа прекрасен концерт на 14-ти февруари 2020 година...
Премиера

Слушнете ги ремастерираните албуми на „Шарло акробата“, „Електрични оргазам“ и „Хаустор“

Filip
Само една недела пред официјалното објавување на три од четирите винили со кои Кроација рекордс...