Tag : krusevo

Во прв ред

Со песни, сеќавања и манифестации Крушево ќе го одбележи 43 роденден на Тоше Проески

Muzika24
Спомен домот на Тоше Проески на Гумење во Крушево со повеќе манифестации денес ќе потсети...
Музика на кирилица

Се исполни желбата на Тоше – Осветен манастирот Свето Преображение Господово во Крушево

Muzika24
Манастирот после долги години градба ја достигна состојбата да биде осветен. А најзаслужен за подигањето...
Музика на кирилица

Во недела на 24-ти септември ќе биде осветен манастирот на Тоше во Крушево (Фото)

Filip
Манастирскиот комплекс „Свето Преображение“ – Крушево за чиешто што подигање најзалужен е Тоше Проески, на...
Музика на кирилица

Во Нова Градишка и Загреб ќе се одбележи годишнината од смртта на Тоше (Фото)

Filip
Во сабота, 16-ти октомври, се навршуваат четиринаесет долги години од смртта на Тоше Проески. Хрватската...
Музика на кирилица

Тајзи во емотивната „Парадокс“ ја опиша денешницата (Видео)

Muzika24
По повод големиот македонски национален и православен празник, Илинден, нашиот познат пејач – рапер Драган...