Tag : kuku lele

Музика на кирилица

Ферус Мустафов последен пат креваше телевизиска галама со Жаре Бербер на Канал 5 (Видео)

muzika 24
Во саботата на 3-ти јуни започна новото телевизиски шоу на Канал 5 телевизија, “Галама шоу”...
Фестивали

Со победа на Мишко Крстевски, заврши 36-то издание на “Фолк Фест Валандово” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа, традиционално по 36-ти пат се одржа најпознатиот и...
Фестивали

„Фолк фест Валандово” годинава со богата музичка програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од нашите соработници во општина Валандово, на големо се...
Музика на кирилица

После излегувањето од затвор Панки од “Куку Леле” непрепознатлив (Фото)

Muzika24
Деновиве медиумите на големо пишуваат за враќањето на пејачот на “Куку Леле”, Сашо Каимовски познат...
Музика на кирилица

Две генерации на убави девојки, мајка и ќерка, во спотовите на музичарот Роберт Саздов

Muzika24
Сосема случајно, најновиот видеозапис за темата насловена како “Шутни го бејбе” на најпопуларното македонско дуо...
Музика на кирилица

“Куку Леле” одржаа голем концерт во преполниот ноќен клуб “Централ парк” во Скопје

Muzika24
Најпопуларното македонско дуо “Куку леле” пред повеќе од 3000 луѓе одржа концерт и незаборавна журка...