Tag : kulturno informativen centar

Фестивали

Културниот и информативен центар од Битола објавува конкурс за избор на нови композиции за второто издание на фестивалот на битолската серенада “Ех таа серенада”

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, Културен и информативен центар – Битола објавува конкурс, со...
Во прв ред

Акустичен концерт на Дина Јашари насловен „Како дома“

Muzika24
Кантавторката и продуцентка Дина Јашари ќе одржи акустичен концерт во Културно информативниот центар (КИЦ), на...
Во прв ред

Женскиот електричен музички квартет „Фортисимо“ од Грција гостува во Битола

Filip
Културниот и информативен центар – Битола во соработка со Амбасадата на Република Грција во Скопје...
Фестивали

Огромен интерес: Нема повеќе влезници за фестивалот „Ех, таа серенда“

Filip
Во само неколку часа утрово се подгинати сите влезници за фестивалот на староградска музика „Ех,...
Музика на кирилица

Драган Спасов Дац и Александар Митевски во посета на македонскиот КИЦ во Софија

Muzika24
Музичките ѕвезди Драган Спасов – Дац и Александар Митевски, придружувани од хармоникашот Војче Петрушев, минатата...
Во прв ред

Повик до сите уметници: Пријавете се на конкурсот за манифестацијата “Звуците на чаршијата”

Muzika24
Музика24 дознава дека конкурсот на Културно информативниот центар за манифестацијата “Звуците на чаршијата” трае до...