Tag : kulturno leto

Во прв ред

Општина Кисела Вода ги крена стандардите и покажа како треба да се организира Културно лето. Испишана историја – досега преку 50.000 илјади посетители на Културното лето 2023 (Фото)

Muzika24
После првата и втората вечер на Културното лето во Општина Кисела Вода кои беа наменети...
Во прв ред

Вчера вечер на отворањето на Културното лето во Општина Кисела Вода над 15.000 илјади посетители (Фото)

Muzika24
Преку 15.000 илјади посетители вчера вечер уживаа во фантастичната атмосфера на првата вечер од Културното...
Во прв ред

Започнува Културното лето на Кисела Вода: “68 години – Бескрајна приказна која станува се подобра” (Фото)

Muzika24
Со слоганот “68 години – Бескрајна приказна која станува се подобра”, Општина Кисела Вода следната...
Во прв ред

64 денови културна програма: „Мизар“ и „Меморија“ со концерти на „Бит Фест“

Filip
Битолското културно лето, започнува вечерва со концерт на Каролина Гочева во Хераклеја и ќе трае...
Во прв ред

Вечерва на плоштадот во Демир Хисар голем рок хепенинг (Фото)

Muzika24
Вечерва Општина Демир Хисар на локалниот плоштад организира голем рок хепенинг, традиционална манифестација во рамки...
Во прв ред

Започна “Културно лето” во организација на Општина Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Вчера на Три круши во селото Драчево започна “Културно лето” во организација на Општина Кисела Вода....
Во прв ред

Богата музичка програма на “Битфест 2017”

Filip
Најдолгото и најсодржајно културно лето во Македонија после една година пауза започнува на 21-ви јуни,...