Tag : kumanovo

Имам нешто да те прашам

Сања Сани Гроздановска: Мојот најубав новогодишен подарок е од “Валијант” (Фото+Видео)

Muzika24
Таа потекнува од најдуховитиот град во Македонија, како што велат постарите, тоа е градот Куманово....
Во прв ред

Ѓорѓе Давид и Ивана Петерс со концерт во Куманово по повод „11-ти ноември“

Filip
Фондацијата за култура и спорт – Куманово го најави мега концертот по повод „11ти Ноември“,...
Музика на кирилица

Куманово доби нова химна (Видео)

Filip
Во организација на Фондацијата за култура и спорт, а под покровителство на Градоначалникот и Советот...
Музика на кирилица

Александар & Дац заедно со Нино Величковски ја преработија „Бабино девојче“ (Видео)

Filip
Популарното дуо Александар Митевски и Драган Спасов – Дац во соработка со Нино Величковски снимија...
Музика на кирилица

Се снима нова химна за Куманово (Фото)

Filip
Изминатите три дена, на неколку значајни локации низ Куманово се снимаше видео записот за новата...
Во прв ред

Општина Куманово ги пренамени парите за концерти за да купи таблети за учениците

Filip
Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, дал предлог до Советот на Општина Куманово парите кои...
Фестивали

Поради новите рестриктивни мерки во Куманово се откажни два фестивали

Filip
Фондацијата за култура и спорт „Куманово“ како организатор на манифестациите „Art Attack Festival“ и „Гитаријада“ –...
Фестивали

На 23-ти септември „Тумба фест“, Општина Куманово се оградува

Filip
На 23-ти септември на платото пред Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ – Куманово ќе се...