Tag : kupena nagrada gran pri

Музика на кирилица

Горан Милошески: Пепи Димоска си ја купи Гран При наградата на “Канео фест 2015”

Muzika24
Изминатиот викенд во Охрид се оддржа 14-то издание на познатиот музички фестивал “Канео фест”. Оваа...