Tag : kursumli an

Фестивали

Свечено отворање на 45-то издание на фестивалот „Скопско лето“, со ексклузивен концерт на хрватскиот уметник, пијанист и композитор Звјездан Ружиќ (Видео)

Muzika24
Повеќенаградениот хрватски пијанист и композитор Звјездан Ружиќ ќе настапи на отворањето на „Скопско лето“. Звјездан...
Во прв ред

Вечерва на „Скопско лето“ Васил Хаџиманов трио со концерт насловен “Melody Rhymes“ (Фото)

Muzika24
Во рамки на фестивалот „Скопско лето“, вечерва со почеток во 21 часот во Куршумли Ан...
Во прв ред

Со концерт во Куршумли Ан Влатко Стефановски прославува 40 години музичка кариера

Muzika24
На 19-ти овој месец познатиот македонски витруоз Влатко Стефановски и еден од најкреативни музички уметници...