Tag : Lady Gaga

World Music

ЦЕНЗУРА: Кина ги отстрани Џастин Бибер и Лејди Гага од специјалната епизода на „Friends“

Filip
Кинеските власти одлучија да не го емитуваат дуетот „Smelly Cat“ на Лејди Гага со Лиза...
World Music

На 29-ти мај Лејди Гага го промовира новиот студиски албум “Chromatica”

Muzika24
Пејачката Лејди Гага го најави долгоочекуваниот албум “Chromatica”, пренесуваат светските таблоиди. Голем број обожаватели чекаа...