Tag : lambe alabakovski

Во прв ред

Општина Илинден ќе го прослави патрониот празник со Ламбе и Ибуш Ибраимовски

Filip
Општина Илинден ќе го одбележи патрониот празник – Илинден (2-ри Август) со настап на Ибуш...
Имам нешто да те прашам

Ламбе Алабаковски: Мојот дом е тука, во Македонија (Видео)

Muzika24
Кој ќе претпоставеше дека нашиот соговорник, Ламбе Алабаковски, кој ексклузивно даде изјава за музичкиот портал...
Музика на кирилица

Некогаш познатиот пејач Ламбе Алабаковски по втор пат ќе стане татко (Фото)

Muzika24
Некогашниот македонски пејач Ламбе Алабаковски и неговата сопруга Maгдалена чекаат втор син. Тој на социјалните...
Музика на кирилица

Познатиот македонски поп пејач Ламбе Алабаковски доживеа сообраќајна несреќа

Muzika24
Поради лошите услови на патот и влажниот коловоз, познатиот пејач Алабакоски изгубил контрола и излетал...
Музика на кирилица

Познатиот македонски поп пејач Ламбе Алабаковски наскоро ќе стане татко

Muzika24
Ламбе Алабакоски наскоро ќе стане татко, пишува Вечер. Неговата сопруга Магдалена веќе е влезена во...
Музика на кирилица

Ламбе Алабаковски сними спот за “Ќе те чекам јас”

Muzika24
Викендов на Велешкото езеро, Ламбе Алабаковски снимаше видео спот за песната “Ќе те чекам јас” со...