Tag : lara ivanova

Премиера

„Сите светла“ е најновиот музички проект на Лара Иванова во дует со Јосиф Ристовски (Видео)

Muzika24
Лара Иванова и Јосиф Ристовски го објавија нивниот прв дует „Сите светла”. Станува збор за...
Музика на кирилица

Песната „Bella“ надмина над 10 милиони прегледи на YouTube, Пајак и Лара презадоволни (Видео)

Muzika24
На минатогодишното издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, младите и атрактивни Христијан Настески-Пајак и...
Музика на кирилица

Предновогодишно, Лара Иванова и Панче Касапски ја промовираа баладата „Само сврти се“ (Видео)

Muzika24
Пејачката Лара Иванова заедно со пејачот и композитор, Панче Касапски за своите фанови го подготвија...
Имам нешто да те прашам

Лара: Посакувам во Новата година да имаме само радост и убави моменти (Фото+Видео)

Muzika24
Неа за првпат ја запознавме на „Макфест“ во 2019 година, но вистински публиката ја забележа...
Музика на кирилица

Лара Иванова за “Жешко столче”: Правете го тоа што го сакате и бидете упорни (Фото+Видео)

Muzika24
Во најновото издание на YouTube емисијата “Жешко столче”, чии автор и водител е младиот Никола...