Tag : lara

Фестивали

Од 22-ри јули до 20-ти август и оваа година Струмица Опен Фест

Muzika24
На денешната прес-коференција одржана по повод 13-то издание на Струмица Опен Фест, градоначалникот на Струмица,...
Фестивали

Ексклузивно: Ацо Пејовиќ, Милица Павловиќ, Пајак, Реља, Некст Тајм… дел од „Тиквешки гроздобер 2024“ (Фото)

Muzika24
Како што ексклузивно дознава музичкиот портал Музика24, пред само неколку дена на 43-та седница на...
Во прв ред

79 години од ослободувањето на Куманово ќе се одбележи со низа културно-забавни настани (Фото)

Muzika24
Во сабота, 11-ти ноември, градот Куманово ќе го одбележи својот ден, односно, 79 години од...
Музика на кирилица

Пола балканска естрада на едно место – 16 години естраден магазин „Backstage” (Фото)

Muzika24
Вчеравечер, македонскиот естраден магазин „Backstage” го прослави својот 16-ти роденден. Роденденската прослава беше во хотел...
Фестивали

Градоначалникот Иван Јорданов заедно со Пајак и Лара официјално го креваат фестивалското знаме за старт на 38-то макфестовско издание

Muzika24
Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов и минатогодишните учесници, Пајак и Лара ќе го кренат...
Во прв ред

Велешка „Питијада“ продолжува да ја негува македонската музика

Filip
Фестивалот на велешка пита и вино „Питијада“ порасна во препознатлив бренд во Македонија и од...
Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...
Музика на кирилица

Пајак и МС Стојан на 5-ти февруари ќе го промовираат новиот балкански хит “Мала моја„

Muzika24
Христијан Настески во јавноста познат како Пајак е талентирано момче кое ни доаѓа од убавиот...