Tag : lazar cvetkovski

Музика на кирилица

Нова песна со видеоспот на младата поп пејачка Антониа Гиговска (Видео)

Muzika24
„Магнет“ е насловот на најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска, која неодамна го...
Музика на кирилица

Тајзи во емотивната „Парадокс“ ја опиша денешницата (Видео)

Muzika24
По повод големиот македонски национален и православен празник, Илинден, нашиот познат пејач – рапер Драган...
Музика на кирилица

Дали Ариана Гранде и послужи како инспирација на Тамара за “Порок„? (Видео)

Muzika24
Во текот на денешниот ден, нашата македонска позната и популарна поп пејачка Тамара Тодевска го...
Премиера

24Промо: Маид Хечимовиќ промовираше нова песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Момчето кое по учеството на регионалното шоу “X Factor” ги освои симпатиите на публиката низ...