Tag : leb i sol

Музика на кирилица

Поранешниот тапанар на „Леб и сол“, Драгољуб Ѓуричиќ, е на интензивна нега поради коронавирусот

Muzika24
Познатиот српски и југословенски рок-музичар Драгољуб Ѓуричиќ е на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“...
Музика на кирилица

“Чукни во дрво” им стана химна на луѓето во изолација

Muzika24
Скоро два месеца нашата земја го живее карантинскиот живот, сите манифестации се замрзнати, културните објекти...
Музика на кирилица

Влатко Стефановски добитник на државната награда “11 октомври”

Filip
Легендарниот македонски гитарист Влатко Стефановски е овогодинешен добитник на наградта за животно дело од областа...