Tag : legenda

Балканленд

Цела српска естрада вознемирена за животот на Весна Змијанац

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, познатата српска фолк пејачка Весна Змијанац неодамна имаше операција на...
Магазин

Дали знаете кое е вистинското име на познатиот и легендарен Жељко Бебек?!

Muzika24
Неодамна познатиот пејач, поранешен член на групата „Бијело дугме“, Жељко Бебек, откри неколку интересни работи...
Музика на кирилица

Познатиот хит од Тоше „Место на злосторот“ со емотивна изведба на Ристе Ристески

Muzika24
Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ристе...
Балканленд

Повеќечасовните напори на лекарите, за жал, не дале резултат, Балашевиќ почина три месеци пред 68-от роденден

Muzika24
Српските медиуми јавуваат дека починал Ѓорѓе Балашевиќ, кантавтор и миленик на публиката од поранешните југословенски...
Балканленд

Почина Ѓорѓе Балашевиќ, беше во болница поради воспалување на плуќа, а пред две години преживеа инфаркт

Muzika24
Ѓорѓе Балашевиќ почина на инфективна клиника каде се лечеше од воспаление на плуќата, а пред...
World Music

Во деветата деценија од животот легендарниот Том Џонс објави нова песна (Видео)

Muzika24
Иако влезе во деветата деценија од животот, Том Џонс нема намера да ја запре музичката...
Музика на кирилица

Верувале или не, Тоше Проески на 15 години се има појавено во познат холивудски филм (Фото)

Muzika24
Можеби малкумина се сеќаваат, но легендата Тоше Проески уште како петнаесет годишно момче се појави...