Tag : legendaren muzicar

World Music

Наскоро филм за Боб Марли: Познато е кој ќе го глуми легендарниот музичар

Filip
Филмската продукција „Парамаунт“ подготвува филм за легендата на светската реге музика Боб Марли, а веќе...