Tag : leni partikova

Во прв ред

Со емотивен и одлично организиран концерт, Лени Партикова ја најавува својата концертна турнеја (Фото+Видео)

Muzika24
После навистина долго време, македонска музичка ѕвезда одржа концерт за кој се бараше и карта...
Во прв ред

Под мотото „Корените македонски да не се заборават“ Лени Партикова го најавува својот голем солистички концерт (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска пејачка Лени Партикова на 30-ти март во...
Во прв ред

Лени Партикова, Бојана Скендеровски и Ареа дел од Тетовското културно лето

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, во рамки на Тетовското културно лето кое ќе стартува...
Имам нешто да те прашам

Лени Партикова: Во Новата 2021 година излегува мојот најнов студиски албум (Фото)

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 оваа година ја заокружува со неколку новогодишни кратки интервјуа, со интересни, но...