Tag : lepa brena

Балканленд

И тие не се веќе тоа што беа… инцидент на концерти на познати музички имиња од Балканот (Видео)

Muzika24
По се изгледа дека познатите и популарни балкански фолк пејачки и не се она што...
Фестивали

Ексклузивно: Лепа Брена, Халид Бешлиќ, Хурикејн на „Тиквешки гроздобер 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на овогодинешното издание на „Тиквешки гроздобер“ кое ќе се...
Балканленд

На Лепа Брена и тргна бизнисот и со чорапи: Американци и нудат половина милион долари од сезона

Muzika24
Како што пишува српски Курир, познатата фолк пејачка на Балканот, а и пошикоро, Лепа Брена...