Tag : letna turneja

Во прв ред

Со концертот во Битола, Саша Ковачевиќ ја започна летната турнеја низ Македонија (Фото)

Muzika24
Како што веќе Ве информиравме предходно, започна летната турнеја и празникот на девојките Саша Ковачевиќ...
Во прв ред

Саша Ковачевиќ Ве кани на концерт (Фото)

Muzika24
Поради одличната соработка со неговиот тим, во неколку наврати досега Ве информиравме, пишувавме за големата...
Музика на кирилица

Влатко Лозаноски со видео спот за новата песна “Жена како ти” (Видео)

Muzika24
Еден од најдобрите пејачи на македонската поп рок сцена, Влатко Лозаноски – Лозано, неодамна го...
Музика на кирилица

Каролина Ве кани на летната турнеја насловена “Смеј ми се смеј”

Muzika24
По одличните шест промо концерти во Македонската опера и балет на новиот етно-албум “Македонско девојче...