Tag : libero bend

Магазин

Иван Јованов – Либеро: Во животот не сум се скарал ни со најголемите душмани (Видео)

Muzika24
Велигденското издание на „Нешто конкретно” го одбележаа тројца музичари и еден спортист, а зборуваа на...
Музика на кирилица

„Ангел“ ново музичко дело на препознатливите и познати „Либеро бенд“ (Фото+Видео)

Muzika24
Еден од најистакнатите македонски бендови „Либеро бенд“ најавува промоција на нивното најново музичко остварување, песната...
Музика на кирилица

Иван Јованов од „Либеро бенд“ го извади својот Џокер – отвора своја продукција и го претставува најконтроверзниот артист што Македонија некогаш го имала

muzika 24
Во ова време – невреме, ретки се изведувачите кои работат, се трудат и вложуваат во...
Премиера

Погледнете: “Либеро Бенд” промовираа нова песна и видео спот

Muzika24
Неодамна познатиот македонски бенд “Либеро” промовираа нова песна едноставно насловена “Моја”, а истовремено и видео...