Tag : life

Фестивали

2004 година Македонија со Тоше се квалификуваше во финалето, пласирајќи се 10-та во полуфиналето

Muzika24
Македонскиот радиодифузер го најави Тоше Проески за македонски учесник на Евровизија 2004. Тоше Проески учествуваше...