Tag : ljubljana

Музика на кирилица

“Бернајс Пропаганда” со видео спот за новиот сингл “Лажи ме, лажи ме” (Видео)

Muzika24
По три лонгплеј-албуми, повеќе стотици концерти и турнеи, македонските инди-пост-панк активисти “Бернајс Пропаганда” ја изненадија...
Во прв ред

Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски

Muzika24
По успешните концерти во Љубљана и Марибор со гудачкиот оркестар на Словенечката филхармонија, Влатко Стефановски...