Tag : ljubojna

Фестивали

Со концертен настап „Љубојна“ го отвораат фестивалот „Крај Вардарот џез“

Muzika24
На денешната прес конфереција, организаторите на второ издание на фестивалот „Крај Вардарот џез“, најавија дека...
Во прв ред

„Љубојна“ го прослави 20-от роденден со концерт во Битола (Фото+Видео)

Filip
Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената го прославија со...
Во прв ред

„Љубојна“ и пријателите на 20-ти јули со голем концерт во Битола

Filip
Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената ќе го прослави...
Премиера

Објавена нова Божикна каланда „Христос се раѓат, на светот радост!” (Фото+Видео)

Filip
Во прекрасните предели на Галичник и во манастирските одаи на Бигорската Обител, со благослов на...