Tag : ljuboljna

Музика на кирилица

Најголемите хитови на “Љубојна” во издание на “Кроација рекордс”

Muzika24
Македонскиот етно-состав “Љубојна” деновиве под етикета на водечката дискографска куќа во регионот, “Кроација рекордс” ја...
Во прв ред

“Љубојна” ве кани на голем концерт заедно со Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што неодамна објавија на социјалните мрежи, нашиот познат и оргинално-извонреден македонски бенд “Љубојна” на 1-ви...
Музика на кирилица

“Љубојна” прославија 15 години со нов албум (Фото)

Muzika24
Составот “Љубојна” реши да ја заокружи оваа 2016-та година со новиот материјал насловен “Радио Љубојна”,...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Љубојна е доказ дека музиката успева

Muzika24
Пејачката на нашата позната македонска група “Љубојна”, во интервју за Радио Слободна Европа вели дека...
Музика на кирилица

Се е подготвено за концертот на Љубојна и Исмаил Лумановски на Хераклеа (Видео)

Muzika24
Се е подготвено за концертот на македонската етно група Љубојна и виртуозот на кларинет Исмаил...