Tag : ljubov

Балканленд

Халид Бешлиќ: „Жена ми имаше тумор и затоа не можевме да имаме уште деца“

Muzika24
Неодамна познатиот балкански фолк пејач Халид Бешлиќ сподели неколку детали од приватниот живот, кој што...
Имам нешто да те прашам

Валентина Ѓоргиевска Парго: Во Новата година чувајте ја љубовта како немоќно и беспомошно пиле, бидејќи секоја грешка прескапо се плаќа (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е позната македонска естрадна новинарка. Пишува поезија и проза, и често и знае да...
Музика на кирилица

Иван Јованов одговори на шпекулациите: Не направив ништо од одмазда, детето е направено со многу љубов (Видео)

muzika 24
Иван Јованов, пејачот од „Либеро бенд“, ќе стане татко е вест која ја шокираше јавноста....
Музика на кирилица

Мухарем Сербезовски открива: Јас и Есма бевме циганските Ромео и Јулија, синот Симеон демантира (Фото)

Muzika24
Како што пишува интернет порталот Курир.рс, познатиот балкански пејач на ромски песни Мухарем Сербезовски изјавил...
Балканленд

На љубовта им завидуваше цела Југославија: Зафир и Сенка се сакаа повеќе од 50 години

Filip
Зафир Хаџиманов кој почина на 78-годишна возраст, ќе остане запаметен како еден од најпочитуваните музичари...