Tag : ljubovna prikazna

Музика на кирилица

По “Љубовна приказна” Силви бенд најавуваат нов музички проект (Видео)

Muzika24
Неодамна популарниот македонски бенд, Силви бенд го промовираа своето ново видео за песната “Љубовна приказна”. Како...
Музика на кирилица

Кирил Митоски го претстави својот прв видео спот (Видео)

Muzika24
Младиот фолк изведувач Кирил Митоски неодамна сними видео спот за песната “Само љубов да не...
Музика на кирилица

Тамара Тодевска со видео за “Брод што тоне” (Видео)

Muzika24
Во емотивна љубовна приказна раскажана преку танц со светло-сенки, Тамара Тодевска го претстави новиот спот...
Премиера

24 Промо: Боби Мојсовски со нова песна и видео запис

Muzika24
Пред само неколку дена беа промовирани новата песна и видео записот за темата насловена “ЈАС...