Tag : ljubovni pesni

Во прв ред

Божовата „Севда“ на 16-ти фебруари во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24.мк, на 16-ти фебруари во Македонската филхармонија со наслов „Севда“...
Културо

Македонската филхармонија го одбележува денот на вљубените

Muzika24
Македонската филхармонија, специјално за денот на вљубените – 14 февруари, ќе одржи концерт на кој...