Tag : ljupco mirkovski

Балканленд

“Макфест” се враќа на стариот термин, годинава ќе се одржи во октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии “Макфест”, наместо во јуни годинава се враќа на стариот термин и...
Балканленд

Денес во Штип стартува 31-то издание на “Макфест”

Muzika24
Денес 2-ри јуни во Штип почнува 31-то издание на фестивалот на забавна музика “Макфест”, кој...