Tag : lozano

Музика на кирилица

Антикризни мерки: Владата додели 61.5 милиони денари за 37 концерти и настани летово

Filip
Врз основа на Законот за извршување на Буџетот на Република Македонија за 2021 година и...
Музика на кирилица

Димитар, Лозано и „Next Time“ добија благодарници од Бигорскиот манастир

Filip
Манастирот Св.Јован Крстител познат како Бигорски манстир, денеска го одбележа големиот јубилеј – 1000 години...
Во прв ред

Јелена Розга, Мирза Селимовиќ, Лозано… ќе настапат на “Сaмун ем татлија” (Видео)

Filip
Од 11-ти до 13-ти октомври во Радовиш ќе се одржи манифестацијата “Самун ем татлија”. Оваа...
Во прв ред

Лозано, 2Бона и “Амадеус бенд“ на “Преспански јаболкобер“ (Видео)

Filip
Општина Ресен ја објави програмата за овогодинешниот “Преспански јаболкобер“ кој ќе се одржи од 26-ти...
Премиера

Предконцертно Лозаноски ја промовираше новата песна “Не те вадам од памет” (Видео)

Muzika24
“Не те вадам од памет” е насловот на најновата песна на познатиот македонски поп пејач...