Tag : macedonia

Магазин

По Вториот конгрес на Слоу фуд Македонија: Да им се даде шанса на младите и на храната што носи промени

Muzika24
Со присуство на 70 делегати од конвивиумите од цела Македонија се одржа вториот конгрес на...
Музика на кирилица

На деби-албумот на Иван Кукиќ „Sunday vibes“ гостуваат Влатко Стефановски и Дадо Топиќ (Видео)

Muzika24
Деби-албумот на македонскиот кантавтор и мултиинструменталист Иван Кукиќ насловен „Sunday vibes“, под закрилата на Croatia...
Во прв ред

Со одлична музичка забава во центарот на Прилеп, Прилепска Пиварница прослави 100 години од своето постоење (Фото)

Muzika24
Во саботата, 13-ти јули, Прилеп беше центарот на забавата и музиката во Македонија, а за...
Во прв ред

Со спектакуларни и забавни настани во Прилеп Прилепската пивара го прославува својот 100 годишен јубилеј

Muzika24
Своето едновековно успешно постоење како еден од најцврстите столбови на македонското стопанство, Прилепската пиварница, продолжува...