Tag : maestro zoran dzorlev

Музика на кирилица

„Вујче мој…“: Огнен Здравковски на раката го истетовира маестро Џорлев (Фото)

Muzika24
Внукот на Зоран Џорлев, Огнен Здравковски, е млад македонски пејач кој откако почина неговиот вујко,...