Tag : magazin

Магазин

Погледнете: Од што се медицинските лица во Романија направија новогодишна елка (Фото)

Muzika24
Вработените во вакцинален пункт во Букурешт, Романија, направија новогодишна елка од 19.000 празни шишиња од...
Магазин

Техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО, бараат берлинските DJ-и

Muzika24
Берлинските диџеи бараат техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО, пренесува весникот „Гардијан“....
Магазин

Погледнете: Најголемиот центар за чоколадо во светот отворен во Белгија (Фото)

Muzika24
Во Локерен, источна Фландрија, е отворен најголемиот дистрибутивен центар за чоколадо во светот, објави белгискиот...
Магазин

10 најубави места кои би требало да ги посетите за празничните денови (Фото)

Muzika24
Се наближува можеби најубавото годишно време, кога многу градови зрачат со посебна енергија. Европските дестинации...