Tag : maja odzaklievska

Балканленд

Маја Оџаклиевска во болка и со кнедла во грлото едвај проговори, за мене е ненормално да умре човек на тие години

Muzika24
Еднa од најдобрите вокали на просторите на поранешната Југославија, Маја Оџаклиевска, денеска е во центарот...
Музика на кирилица

Маја Оџаклиевска се збогува со публиката, оди во пензија

Filip
Македонската пејачка со српска адреса, Маја Оџаклиевска, во емисијата „Луда ноќ“ на Радио Телевизија Србија...
Балканленд

Скандалозно: Радио Телевизија Србија ја натера Маја Оџаклиевска да настапува на “Беосонг” иако е болна!

Muzika24
Маја Оџаклиевска вчера вечер на српскиот избор за песна на Евровизија настапи со песната “Анџео...
Балканленд

Маја Оџаклиевска: Поради болест го откажувам настапот на “Беосонг”

Muzika24
Музика24 веќе пишуваше дека Маја Оџаклиевска нема да пее на “Беосонг”: “Маја Оџаклиевска ја одбила евровизиската...