Tag : majski operski veceri

Културо

Вердиевата спектакуларна опера „Трубадур“ во рамките на 52. издание на фестивалот „Мајски оперски вечери“ на 11 мај

Muzika24
На 11 мај со почеток во 20 часот ќе се изведе спектакуларната опера „Трубадур“ од...
Културо

“Мајски оперски вечери” оваа година ќе се одржат онлајн

Filip
Оваа година познатата манифестација “Мајски оперски вечери” ќе биде одржана на еден поинаков начин. На...
Културо

Мајските оперски вечери продолжуваат со балетскиот спектакл “Балетски бисери”

Muzika24
46-те Мајски оперски вечери продолжуваат и утревечер (15.5) со гала балетскиот спектакл “Балетски бисери” и...
Културо

Со “Евгениј Онегин” старуваше уште едно издание на Мајските оперски вечери (Фото)

Muzika24
Честта да го запали фестивалскиот огин, со кој секоја година традиционално се означува старт на...
Културо

Со “Евгениј Онегин” вечерва се отвораат Мајските оперски вечери

Muzika24
Со операта “Евгениј Онегин” вечерва на сцената на Македонската опера и балет ќе почне 44-то...