Tag : mak folk

Музика на кирилица

Јубилејно 10-то издание на “Ѕвездена орбита на популарноста” во Битола

Muzika24
Јубилејното десетто по ред издание на “Ѕвездена орбита на популарноста” што синоќа се одржа на...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Дарко Билбиловски – Секој нов ден за мене е предизвик

Muzika24
Популарниот фолк изведувач со златно грло кој ја негува фолклорната традиционална македонска музика ни откри...
Музика на кирилица

“Асторија бенд” – нов состав на македонската музичка сцена

Muzika24
Пред извесен период се формираше нов бенд на македонската музичка сцена кој ја сочинуваат тројца...
Музика на кирилица

Ирена Спасовска и Цане Петров го промовираат албумот “Македонска етно музика 3”

Muzika24
Фолк пејачката Ирена Спасовска заедно со Цане Петров, идната недела ќе го промовираат заедничкиот проект,...