Tag : mak folk

Музика на кирилица

Фолк парот демантира: Не се селиме во Австралија, во Македонија ни е убаво

Muzika24
Откако македонските медиуми на големо пишуваа за наводната преселба на најпознатиот фолк пар во Македонија,...
Премиера

24 Промо: Дарко Билбиловски – “Седнав да вечерам” (Видео)

Muzika24
Откако легендарниот Мирко Митревски ја отпеа уште полегендарната и една од најслушаните песни “Седнав да вечерам”,...
Магазин

Легендата сепак е незаборавна – вечното почивалиште посетено од колегите семејството Василевски (Фото)

Muzika24
Познатата фолк пејачка Татјана Лазаревска летово го поминува малку работно, но малку и во прошетка...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Дарко Билбиловски и Анета Молика снимија спот за “Ој, девојче девојче” (Видео)

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 како и секогаш, така и овој прв Ве известува за...
Музика на кирилица

Елена Велевска разочарана од Грција, се враќа во својот Охрид

Muzika24
Како што пишува дневното списание Вест, фолк пејачката Елена Велевска која заминала на одмор во...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова со свадба на 8-ми август во родната Струмица

Muzika24
Откако Специјализираниот македонски музички портал Музика24 објави за нејзиниот свршеник, бременоста и доаѓањето на свет...