Tag : mak hip hop

Музика на кирилица

Наскоро – нов македонски хип-хоп видео спот на македонската музичка сцена (Фото)

Muzika24
Овој музички проект претставува прва соработка помеѓу BMA Brothers продукција и Игор Минарков, односно момчето...
Музика на кирилица

Слаткар поради неверство пукаше во својата сопруга (Видео)

Muzika24
Слаткаристика премиерно ја промовираше соработката со “Young BB Young” од Бугарија – новата песна и...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Лесен Удар – 7 години скршеното огледало се склопи

Muzika24
После големиот хит “Сафирски прстен” по кој е препознатлив бендот “Лесен Удар”, а како што...