Tag : makedonci

Музика на кирилица

Бојана Скендеровски: „Заветна“ е повеќе од песна, таа е химна… во себе ја содржи сета вистина за Македонија! (Видео)

Muzika24
Неофицијалната химна на Македонците како што ја нарекуваат „Заветна“ на легендарниот Пепи Бафтировски, Бојана Скендеровски...
Магазин

Новак Ѓоковиќ ја запеа “Македонско девојче” во чест на сите фанови од Македонија (Видео)

Ivan
Српскиот тенисер и светски тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ, приреди изненадување за неговите фанови особено...
Музика на кирилица

По фолкерите на ред дојдоа и поп пејачите

Muzika24
По многубројните турнеји на нашите познати фолк пејачки имиња, најверојатно македонците во Австралија се презаситија...
Музика на кирилица

Елена Велевска предизвика висок притисок во Америка

Muzika24
Фолк дивата Елена Велевска, која е на турнеја во Америка, Новата година ја дочека во...