Tag : makedonija denes

Музика на кирилица

Благоја Грујовски: За дочекот на Новата година ќе бидам во Швајцарија

Muzika24
Како што неодамна Ви пишувавме, со новата сезона на утринската емисија “Македонија денес” чија водителка...
Музика на кирилица

Мишко Крстевски: Јас сум кумот на името на групата “Нели ти реков” (Видео)

Muzika24
Во вчерашното издание на утринската контактна емисија “Македонија денес”, која се емитува во живо на...
Магазин

Погледнете: “Македонија денес” на ТВ24 ви ја честиташе Новата 2018-та година (Видео)

Muzika24
Неодамна тие го прославија 7-от роденден од постоењето на некогаш Телевизија 24 Вести или првиот...
Во прв ред

Голема концертна промоција на 9-ти април на етно групата “Монистра” (Видео)

Muzika24
Познатата македонска етно група “Монистра” која ја негува македонската традиционална музика на 9-ти април ќе...