Tag : makedonija

Премиера

Празнично, рокерот Сале ја почести македонската јавност со нова песна (Фото+Видео)

Muzika24
Познатиот и популарен македонски рокет Сашко Сале Андриески, празнично и токму денес на овој голем...
Имам нешто да те прашам

Бојан Маровиќ: Го обожавам овој период од годината кога сите се среќни и весели (Фото)

Filip
Серијалот на новогодишни интервјуа го продолжуваме со еден од најпознатите црногорски пејачи, Бојан Маровиќ. Бојан...
Музика на кирилица

Антикризни мерки: Владата додели 61.5 милиони денари за 37 концерти и настани летово

Filip
Врз основа на Законот за извршување на Буџетот на Република Македонија за 2021 година и...
Фестивали

6 ОГАЕ евровизиски клубови ги објавија резултатите: 0 поени за Васил Гарванлиев

Filip
Евровизиските клубови од организацијата ОГАЕ периодов гласаат со цел да го изберат фаворитот на ОГАЕ...
Музика на кирилица

Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на „Славјански базар“ (Фото)

Filip
Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на познатиот интернационален музички фестивал „Славјански базар“ во Белорусија....
Музика на кирилица

„Одиме на Европско“ е новата навивачка химна на македонската репрезентација

Filip
ФФМ вчера ја претстави новата навивачка химна на македонската репрезентација – „Одиме на Европско“. Автори...
Музика на кирилица

Андријана Јаневска ја претставува Македонија во глобалниот проект „Заедно е убаво” (ВИДЕО)

Filip
Пејачката и виолинистка Андријана Јаневска ја претставува Македонија во глобалниот проект „Заедно е убаво”. – Чест...
Музика на кирилица

Елена призна: „Размислувам да посвојам дете доколку не најдам идеален партнер“ (Видео)

Filip
Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во мирување, а неодамна започна сопствен бизнис,...
Музика на кирилица

Асоцијацијата на Ивент индустријата стана полноправна членка на LiveCom Alliance

Filip
Македонската асоцијација на ивент индустријата (ИВАП) стана полноправна членка на LiveCom Alliance. LiveCom Алијансата е пан-европско...