Tag : makedonijo vo srce te nosime

Музика на кирилица

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во среда гостува во Прилеп

Muzika24
По Штип, Битола и Велес караванот „Македонијо во срце те носиме“ оваа среда (27 септември)...
Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Музика на кирилица

Наум Петрески и ДНК ја претставија „Послушајте патриоти” – последната песна од проектот „Македонијо во срце те носиме” (Аудио)

Muzika24
„Послушајте патриоти да ви кажам словото, на Ѓурѓовден бев затворен, в црни темни зандани. Во...
Музика на кирилица

Концертниот караван на музичкиот проект “Македонијо во срце те носиме” стартува кон почетокот на септември

Muzika24
Новиот музички проект во Македонија “Македонијо во срце те носиме”, од 6-ти септември стартува со...
Музика на кирилица

Зуица Лазова: Нашиот фолклор е наша лична карта и идентитет (Видео)

Muzika24
„Колку векови во темнина си била, колку темни сказни знаеш, земјо мила, колку страдања на...
Музика на кирилица

Сузана Спасовска: „Народе македонски“ има голема порака за овој народ кој е сардисан од сите страни (Видео)

Muzika24
„Народе македонски” е една од оние песни кои во себе носат моќна порака, но и...
Музика на кирилица

Наум Петрески: Чувајте ја македонската песна бидејќи нема кој друг да ја чува! (Видео)

Muzika24
„Болен ми лежи Миле Поп Јорданов” не звучела никогаш помоќно од сега – отпеана од...
Музика на кирилица

Младата Мина Блажев ја отпеа големата „Море сокол пие” (Видео)

Muzika24
Четвртата по ред нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме” е „Море сокол пие”...
Премиера

„Налеј, налеј“ – ново промовирана песна од проектот „Македонијо во срце те носиме“ (Видео)

Muzika24
„Налеј, налеј“ е песна која често и со огромно задоволство ја изведувам на моите настапи....
Музика на кирилица

Огнен Здравковски ја препеа „Земјо македонска” (Видео)

Filip
„Земјо македонска” во изведба на Огнен Здравковски е втората нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме” која јавноста веќе...